הסכם למתן חסות – הסכם ספונסר


מה חשוב לעשות לפני התקשרות בהסכם חסות (הסכם ספונסר)?

להלן מספר נקודות שכדאי להכיר לכל מי שמתכוון להתקשר בחוזה למתן חסויות (ספונסר).

חסות היא תמיכה, בדרך כלל כספית או באמצעות אספקה של שירותים או מוצרים, הניתנים על-ידי הגורם שמעניק את החסות (המפרסם/משווק שמעוניין בחשיפה ציבורית או תקשורתית) לצד אחר (למשל, אך לא רק, שחקן קולנוע או שחקן כדורסל).

במילים אחרות החסות כוללת שירותי שיווק ופרסום בעבור תמורה. תנאי החסות ודרישותיה משתנים ממקרה למקרה בהתאם לצרכים של המזמין ובכפוף לאמור בהסכם החסות.

מה זה הסכם למתן חסות? 

בקצרה, חוזה למתן חסות, הסכם ספונסר, מסדיר את הזכויות והחובות של הגורם התומך (למשל תאגיד מסחרי) מול הגורם שמבצע את הפרסום בפועל כגון – הספורטאי, אמן, שחקנים, דוגמנים ודוגמניות, איש ציבור אחר, חברות ועסקים וכיו"ב.

מה כולל הסכם ספונסר (הסכם חסות)? הסכם מפרט את הצדדים להתקשרות, החובות והזכויות החלות עליהם, לרבות התייחסות מפורטת לשירותי הפרסום ואופן הפרסום שיסופקו על-ידי המפרסם, התחייבות לסודיות ואי תחרות, התמורה עבור השירותים שיסופקו, סעיפים המתייחסים להפרת הסכם וביטול הסכם, אחריות הצדדים לפעולות הפרסום ועוד.

לדוגמא: לעיתים חוזה החסות יכלול התחייבות לענוד מוצרים שונים של המפרסם או להציב שלט או להשמיע או לפרסם הודעות שיווקיות כאלו ואחרות במסגרות שונות (למשל בטלוויזיה, ברדיו, במהלך אירועים, ברשתות חברתיות כגון אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר וכיו"ב).

לצורך הכנת הסכם חסות או כתיבת הערות להסכם ספונסר מומלץ להתייעץ עם עורך דין בעל ידע וניסיון בתחום החוזים – ייעוץ משפטי לתאגידים וליחידים בהתקשרויות עסקיות.

הרשום לעיל לא מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ אישי ואין להסתמך עליו ללא התייעצות עם עו"ד.